Loading…
Back To Schedule
Sunday, September 11 • 12:30 - 13:00
Izabela i Piotr Miklaszewscy podpisują trzy części komiksu "PODRÓŻE Z PAZUREM"

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Iza, Piotr i pies Snupi. Od trzech lat w podróży dookoła świata. Autostopem, jachtostopem i jak się tylko da, byle do przodu. Pewnego dnia powiedzieli światu: „sprawdzam” i na własne oczy postanowili zobaczyć jak wygląda życie ludzi w różnych zakątkach globu. O czym marzą, co jedzą, co ich uszczęśliwia, a co chcieliby zmienić. Młody czytelnik dostaje jedyną w swoim rodzaju bezpośrednią relację z podróży, w dodatku podróży z psem. Zwierzęta, przyroda, stan naszej planety to ważne tematy w tej historii. Iza i Piotr prowadzą popularny blog podróżniczy, on jest dziennikarzem, ona – graficzką, a Snupi, adoptowany przed laty z warszawskiego schroniska, to bez wątpienia najbardziej znany pies w Polsce.

Do tej pory ukazały się trzy części komiksu "Podróże z Pazurem".

Cała seria planowana jest na 8 do 10 odcinków. Trzonem fabuły są nasza historia i przygody, ale one mają  być tylko nośnikiem treści o wiele ważniejszych: uświadamiania, jak bardzo zniszczona jest nasza planeta, nasz dom oraz pokazywać powiązania naszych codziennych decyzji z tym stanem. Uczyć szacunku do natury, przyrody, innych kultur, zwierząt domowych, ale przede wszystkim tych dzikich, a także tych uznawanych za te „do zjadania”. Pokazywać różnorodność i złożoność świata. Uczyć odpowiedzialnego traktowania psów i udowadniać, że to naprawdę idealni przyjaciele – a nie zabawki! Każdy odcinek będzie zawierał nietypowe elementy dla tego typu dzieł, które angażować jeszcze mocniej mają czytelnika.

Goście
avatar for Izabela i Piotr Miklaszewscy

Izabela i Piotr Miklaszewscy

Iza – grafik komputerowy ze szczególnym upodobaniem animacji i 3D. Połowę okresu swojego dorastania spędziła w Holandii, więc często nie ogarnia typowych dla Polski absurdów i politycznych dyskusji. Wiecznie uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia, beztroska... Read More →Sunday September 11, 2022 12:30 - 13:00 CEST
6. Księgarnia Festiwalowa
  literatura, Festiwal LIteratury Górskiej

Attendees (6)