Loading…
Back To Schedule
Sunday, September 11 • 10:15 - 10:45
KAROL NIENARTOWICZ podpisuje swój album "Górskie wyprawy fotograficzne"

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Karol Nienartowicz fotografuje góry od 2003 roku. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie gór. Od tego momentu łączy pasję do fotografowania z pasją do podróży trekkingowych po górach na całym świecie - w ciągu 7 lat odwiedził z aparatem ponad 35 krajów na 4 kontynentach.

Z połączenia tych dwóch pasji powstała książka "Górskie wyprawy fotograficzne", która ma formę luźnego poradnika. Nie zawiera wyłącznie suchej wiedzy, ale całe mnóstwo barwnych historii stanowiących punkt wyjścia do bardziej uniwersalnych opowieści o fotografii. Nie zabrakło porad technicznych i sprzętowych. Autor dzieli się wiedzą między innymi na temat stosowania filtrów, a także na te tematy, które uważa za istotne dla górskiej fotografii krajobrazowej.

Nie jest to więc typowy podręcznik do nauki fotografii, choć rozdziały stricte podręcznikowe również się tu znajdują i stanowią ważny element całości. Na podstawie własnych przygód, doświadczeń, a nawet błędów fotograf opowiada o filozofii fotografowania w górach i nakreśla etos fotografa górskiego: kogoś, kto nie tylko fotografuje góry, ale też w nich nocuje i spędza wiele dni, a czasem tygodni.

Kilkadziesiąt nowych stron i zdjęć! W tym:
  • aktualizacja o nowe wyprawy i plenery, m.in. tereny pustynne, jaskinie lodowcowe;
  • obróbka zdjęć na laptopie
  • aktualizacja sprzętu, m.in. drony, smartfony i fotografii cyfrowa
  • kompozycja wertoramy
  • postprodukcja panoram
  • niebieska godzina na pustyni.

Goście
avatar for Karol Nienartowicz

Karol Nienartowicz

Fotografuję w górach od 2003 roku. Chętnie podróżuję po rejonach górskich Europy i Świata,odwiedziłem z aparatem prawie 50 krajów na 4 kontynentach. Dużym sentymentemdarzę również polskie góry, przede wszystkim Karkonosze, Tatry, Pieniny i Bieszczady,gdzie fotografuj... Read More →Sunday September 11, 2022 10:15 - 10:45 CEST
6. Księgarnia Festiwalowa

Attendees (7)