Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 10 • 18:00 - 18:50
Jelczem w Himalaje - śladami uczestników dawnych wypraw

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
W 2019 roku rozpoczął się projekt "Śladami Uczestników Pierwszej Jeleniogórskiej wyprawy w Himalaje na Annapurna South 1979". Po 40 latach dzieci uczestników postanowiły odszukać w Himalajach bazę wspinaczy i umieścić w górach tabliczkę upamiętniającą himalaistów tamtej tragicznej wyprawy.

Słynny Jelcz, który z Polski wielokrotnie wyruszał w Himalaje i Karakorum m.in. na wyprawę na Lhotse'74, BroadPeak'75, Gasherbrum'75, Annapurna South'79, Mount Everest'80, Himalchuli'85 i wiele innych szczytów świata, ponownie wyruszył w daleką drogę. Rangę tego historycznego rajdu „Śladami Uczestników" podniósł także fakt, że w 2021 roku repliką słynnego „Jelonka" podróżował także uczestnik wyprawy z 1979 roku – Ryszard Włoszczowski.

Wyprawa zaczęła się 21 sierpnia 2021 w Jeleniej Górze, a następnie przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, nie bez kłopotów dotarła do Iranu. Co się wydarzyło w tym kraju? Dlaczego uczestnicy mają wyznaczony nowy termin przekroczenia granic Pakistanu, Indii w odległe Himalaje w Nepalu? Tego dowiecie się podczas spotkania z uczestnikiem tego przedsięwzięcia – Maciejem Pietrowiczem z "Fundacji Pietrowicz Śladami Uczestników"

Goście
avatar for Maciej Pietrowicz

Maciej Pietrowicz

Maciej Pietrowicz urodził się w 1981 r. w Kowarach, niedaleko Jeleniej Góry, z której pochodzi. Jako syn uczestnika ekspedycji na Annapurna South'79 zainicjował obchody 40-lecia tej wyprawy i odbył w tym celu podróż do opuszczonej bazy wspinaczy w Himalajach. Członek wspierający... Read More →


Saturday September 10, 2022 18:00 - 18:50 CEST
4. Scena Basecamp Setter