Loading…
Back To Schedule
Friday, September 9 • 08:00 - 14:00
Na Borówkową Górę na elektryku. Wyrypa i warsztaty (możliwość wypożyczenia roweru) z Dorotą Juranek i Michałem Góździem

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Na Borówkową Górę na elektryku. Wyrypa rowerowa i warsztaty

Trasa: Lądek Zdrój - Góra Borówkowa - Lądek Zdrój

Zapisy: bit.ly/WycieczkiWyprawyFG  
(max. 25 osób)

Trasa dla rowerów elektrycznych, możliwość wypożyczenia na miejscu:https://www.willamarianna.pl/rowery/wypozyczalnia
Zbiróka: 8.00, Zdrój Wojciech.
Miejsce zbiórki: Zdrój Wojciech - pomnik Andrzeja Zawady 
Link do lokalizacji: https://maps.app.goo.gl/HC6t6oxBTKiohFjCA

Długość trasy: 43 km
Czas: ok. 6 godz. (czas może się wydłużyć)

Opis trasy: 
Trasa wytyczona została po singletrackach, szutrowych oraz asfaltowych drogach rowerowych w Górach Złotych po pograniczu polsko-czeskim.
Docelowym miejscem jest Borówkowa Góra (902 m n.p.m.), będąca najwyższym szczytem w Gminie Lądek Zdrój. Na wierzchołku Borówkowej znajduje się wieża widokowa o wysokości 24 metrów, z której można obejrzeć panoramę całych Sudetów oraz Przedgórza Paczkowskiego z jeziorem Nyskim i Otmuchowskim włącznie.
Pierwszy odcinek trasy został poprowadzony lądeckim singletrackiem Pętla Zdrój. Od Rozdroża Zamkowego trasa została poprowadzona zielonym szlakiem turystycznym w kierunku Przełęczy Lądeckiej, skąd dalej po stronie czeskiej do Rozdroża nad Travną. Od rozdroża, pojedziemy już bezpośrednio, szutrową drogą wzdłuż czeskiego szlaku rowerowego na szczyt Góry Borówkowej, będzie to najdłuższy podjazd na trasie naszej wycieczki.
Na szczycie planowana jest dłuższa przerwa. Z Borówkowej zjazd na stronę czeską w kierunku rozdroża U Trzech Lip i dalej do Przełęczy Różaniec. Od przełęczy, dalej pojedziemy trasą typu singletrack glacensis Pętla Orłowiec. Po dotarciu do drogi Lądek Zdrój-Złoty Stok, wrócimy do Lądka Zdroju do miejsca startu naszej wycieczki, Zdroju Wojciech.

Koordynator wycieczek: Przemek Łukaszewski ‭+48 530 011 399‬
Kontakt do przewodnika w dniu wycieczki Paweł tel. +48 602 451 697



Goście
avatar for Michał Góźdź

Michał Góźdź

Naczelny redaktor gravelowego magazynu ETNH. Od 20 lat inspiruje do podróżowania po górach.Inicjator polskiej sceny enduro, obecnie pasjonat graveli, wyścigów ultra i bikepackingu. Stale trzymający rękę na pulsie aktualnych trendów.Od niedawna współpracuje z Jack Wolfskin... Read More →
avatar for Dorota Juranek

Dorota Juranek

Dorota Juranek Autorka jednego z najpopularniejszych blogów rowerowych w Polsce.Od 12 lat nieustannie inspiruje i dzieli się swoją pasją do dwóch kółek, podróżowania i szeroko pojętej aktywności fizycznej.Aktualnie najbardziej skupiona na pokonywaniu długich dystansów... Read More →


Friday September 9, 2022 08:00 - 14:00 CEST
Zdrój Wojciech
  wyprawy rowerowe

Attendees (6)