Loading…
Back To Schedule
Friday, September 9 • 17:45 - 18:15
MEG SZUMSKA podpisuje książki "Baśnie i legendy Gór Złotych" i "Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów"

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Dawniej na świecie magia przeplatała się z życiem codziennym, dobre duchy i złośliwe chochliki były stałymi towarzyszami życia człowieka. Dziś o nich nie pamiętamy, przestajemy w nie wierzyć, a przecież one tam nadal są, wystarczy odpowiednio patrzeć i dobrze słuchać.
Te opowieści z naszego miasteczka, ze Złotego Stoku, są ukłonem w stronę magii, której każdy z nas potrzebuje w życiu.
Legendy tu zebrane są oryginalnymi, starymi opowieściami przekazywanymi z dziadka na wnuka i z babki na wnuczki, ale znajdziecie też tu nasze baśnie, które stworzyliśmy razem, z miłości do naszej małej ojczyzny.
Każde z miejsc opisanych w tej książce możecie odwiedzić, możecie posiedzieć wśród ciemnych pni wiśniowego sadu, możecie wejść do Sztolni Książęcej, czy wspiąć się na szczyt Zmorowej Góry. Niech te opowieści staną się dla Was przewodnikiem po Złotym Stoku i Górach Złotych, a idąc ich śladami, otwórzcie swoje serca na czary, jakie na Was tu czekają.
Gosia, Ola i Maciek
                       

Goście
avatar for Meg Szumska

Meg Szumska

Aktorka teatru lalek, przewodniczka, podróżniczka, instruktorka jogi. Zainteresowana historią swojej rodziny odbyła sentymentalną podróż na Syberię śladami zesłanych tam dziadków, która zaowocowała jej debiutancką książką Zielona sukienka. Jej kolejna książka, Twarze... Read More →Friday September 9, 2022 17:45 - 18:15 CEST
6. Księgarnia Festiwalowa
  literatura górska, Festiwal LIteratury Górskiej

Attendees (9)