Loading…
Back To Schedule
Sunday, September 11 • 13:30 - 14:30
WIEŻA MARZEŃ - Trango Tower Winter Expedition 2022

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Janusz Gołąb:
"- Na tę skalę, na skalę Trango, tak wybitnej turni i jednej z najsłynniejszych, takiej próby jeszcze nie było. Były mniejsze wspinaczki zimą w Karakorum, ale nigdy na tę skalę. A cel, czyli droga angielska, został wybrany dlatego, że rokuje dużą szansę na przejście klasyczne. I to nam się udało. Wiele odcinków pokonaliśmy klasycznie. Nie chcieliśmy tylko wisieć w ławkach. Z tego, co na tę chwilę pamiętam, to jedyną tego rodzaju zakończoną sukcesem wyprawą zimą, była wspinaczka Johna Roskelley’a i Jefa Lowe na Tawoche (6 495 m n.p.m.) w lutym 1989 roku, w Nepalu. Rzeczywiście, w zimie udało im się zrealizować techniczną wspinaczkę na celu, powiedzmy, porównywalnym do Trango. Natomiast w Karakorum, na tej górze nigdy nie było takiej wspinaczki."
źródło: https://www.redbull.com/pl-pl/trango-nameless-tower-krol-golab-kimel

Trango Tower Winter Expedition 2022 była bez wątpienia wielkim wyzwaniem, logistycznym i wspinaczkowym. W drodze do Karakorum napotkaliśmy wiele problemów, ale na szczęście udało nam się dostać pod górę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak spać w portaledge zimą na 6000, jak wygląda wspinanie oraz holowanie 130 kg sprzętu przez jedną z najwybitniejszych ścian świata oraz jak zrobić to wszystko, żeby mieć z tego jeszcze frajdę, to zapraszamy na naszą prelekcje - Maciej Kimel i Janusz Gołąb. W wyprawie uczestniczył również Michał Król.

Goście
avatar for Maciej Kimel

Maciej Kimel

Maciej Kimel - rocznik 1998. Wspinacz młodego pokolenia, na stale zwiazany z krakowskim klubem wysokogórskim Sakwa. Członek grupy młodzieżowej w latach 2019-2021. Obecnie członek programu Polski Himalaizm Zimowy. Na swoim koncie ma na kilka nowych dróg, pierwszych powtórze... Read More →
avatar for Michał Król

Michał Król

Michał Król - polski wspinacz, międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM. Na koncie ma przejścia tatrzańskie, alpejskie, himalajskie. Latem i zimą. Drogi drytoolowe do M15. Michał odnosi największe sukcesy we wspinaczce lodowej i mikstowej. W Himalajach i Kirgizji... Read More →Sunday September 11, 2022 13:30 - 14:30 CEST
3. Kinoteatr Dolomite
  prezentacja
  • ścieżki tematyczne wspinanie, alpinizm, góry, himalaizm, PHS
  • BEZPŁATNE NIE
  • about Maciej Kimel - rocznik 1998. Wspinacz młodego pokolenia, na stale zwiazany z krakowskim klubem wysokogórskim Sakwa.&nbsp;Członek grupy młodzieżowej w latach 2019-2021.&nbsp;Obecnie członek programu Polski Himalaizm Zimowy. Na swoim koncie ma na kilka nowych dróg, pierwszych powtórzeń oraz uklasyczniej w rejonach takich jak: Tatry, Alpy, Norwegia, Kaukaz, Karakorum.&nbsp;W 2021 r. dokonał pierwszego zimowego przejścia filara Kazalnicy solo.&nbsp;W roku 2022 brał udział w zimowej wyprawie w Karakorum, celem której bylo pierwsze zimowe wejście na Nameles Trango Tower.&nbsp;<br>Na co dzień zajmuje się prowadzeniem firmy oraz opiekuje się ścianką klubową w Siemianowicach Śląskich. Prywatnie - amator słabego żartu.