Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 10 • 13:00 - 13:30
Katarzyna i Lech Dutkiewiczowie podpisują przewodnik DOLOMITY NA FERRATACH cz.1 (nagroda KSIĄŻKA GÓRSKA ROKU 2021) i cz. 2 ( nominacja do nagrody KSIĄŻKA GÓRSKA ROKU 2022)

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Katarzyna i Lech Dutkiewiczowie wydali już drugi (część I została nagrodzona w Konkursie Książka Górska Roku 2021) bogato ilustrowany przewodnik po ferratach w Dolomitach - DOLOMITY NA FERRATACH cz. 2.

To książka z opisem 20 tras ferrat w Gruppo di Sesto w Dolomitach, na której oparta będzie prezentacja połączona z warsztatem.

Część 2 obejmuje ferraty:
  1. Dolomity SESTO WSCHÓD, a tam wszystkie ferraty wokół: Croda Rossa di Sesto i Monte Popera,
  2. Dolomity SESTO ZACHÓD ze słynnym Monte Paterno, Torre Toblin oraz ferraty w grupie Cadini di Misurina
  3. dodatkowo ferraty w  Valle Aurina – Parco Naturale Vedrette di Ries
  4. Alpy Karnickie – ferrata Adventure Climb Varmost
Przewodnik bierze udział w Konkursie na Książkę Górską Roku 2022, którego rozstrzygnięcie podczas GALI LITERATURY I KULTURY GÓRSKIEJ w piątek, 9 września, podczas Festiwalu Literatury Górskiej i Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju.

W przygotowaniu kolejna część przewodnika DOLOMITY NA FERRATACH cz. 3:

Gruppo di Brenta to zachwycająca grupa Dolomitów, w której spędziliśmy już kilka długich tygodni, i do której wciąż tęsknimy i wracamy. Ta część przewodnika pewnie powinna była powstać już dawno temu, ale chyba podświadomie chcieliśmy ją jak najdłużej zachować dla siebie 🙂
Ferraty tutaj nie są trudne, ale trasy są długie i poprowadzone przepięknymi naturalnymi półkami, położonymi wysoko w górze, niemal w niebie. Tak! W niebie, nie w chmurach, bo gdy pokonujesz te ferraty to jesteś ponad chmurami. Masz je u swych stóp.
Przewodniki po Gruppo di Brenta już wkrótce.Goście
avatar for Lech Dutkiewicz

Lech Dutkiewicz

Współautor przewodników DOLOMITY NA FERRATACH. Od urodzenia mieszka w Trójmieście, gdzie ukończył Politechnikę Gdańską i pracuje zawodowo. Bliskość morza sprawiła, że pierwszą pasją był windsurfing i żeglarstwo. Jednak ostatecznie wygrały góry i dziecięca ch... Read More →
avatar for Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

Współautorka przewodników DOLOMITY NA FERRATACH. Od urodzenia mieszka w Trójmieście, gdzie ukończyła Politechnikę Gdańską. Od dwudziestu lat zachwycona Dolomitami zjeździła je na nartach, przeszła pieszo, wspinając się i przemierzając na ferratach. Gdy kilka lat temu... Read More →Saturday September 10, 2022 13:00 - 13:30 CEST
6. Księgarnia Festiwalowa
  spotkanie, Festiwal LIteratury Górskiej