Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 10 • 13:45 - 14:45
Wypadek w górach - warsztaty GOPR Sudety

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Wypadek w górach. Co robić należy, a czego nie? Zachowanie na miejscu wypadku świadków zdarzenia przed i po przybyciu ratowników.
Na podstwie doswiadczeń ratowników górskich Grupy Sudeckiej GOPR
Jesteś świadkiem wypadku bądź zachorowania w górach? Na podstawie własnych doświadczeń opowiemy o pracy ratownika górskiego. W jaki sposób skutecznie pomóc w miejscu zdarzenia przed przyjazdem ratowników górskich oraz podczas współpracy z nami.
Podczas warsztatów przybliżymy schematy postępowań w przypadku zdarzeń, które są prawdopodobne w trakcie różnych form aktywności górskiej tj co zrobić jak np: “użarła gadzina” (ukąszenia, pogryzienie-anafilaksja), hipo oraz hipertermii (rodzaje, postępowanie), resuscytacja krążeniowo oddechowa.
Jesteśmy praktykami, sukces w naszej pracy zależy od wypracowania i opanowania do perfekcji schematów postępowań. Dlatego podczas warsztatów RKO (resuscytację krążeniowo oddechową) trenujemy na fantomach.

Dominik Adamczyk , GOPR Grupa Sudecka
Łukasz Żukowski, GOPR Grupa Sudecka

Dominik Adamczyk
Zawodowy Ratownik Górski Grupy Sudeckiej GOPR, w organizacji od 2006; zawodowy Ratownik Medyczny Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu (to naprawdę doskonały poligon:)

Łukasz Żukowski
Starszy Ratownik GOPR. Zawodowy Ratownik Górski Grupy Sudeckiej GOPR od 2007 roku . Lubi w górach wszystko co płynie... Specjalista ratownictwa na rzekach górskich i ratownictwa powodziowego. Studiuje Ratownictwo Medyczne.

Goście
avatar for Dominik Adamczyk

Dominik Adamczyk

GOPR Grupa Sudecka
Zawodowy Ratownik Górski  Grupy Sudeckiej GOPR, w organizacji od 2006;  zawodowy Ratownik Medyczny Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu (to naprawdę doskonały poligon:))
avatar for Łukasz Żukowski

Łukasz Żukowski

GOPR Grupa Sudecka
Starszy Ratownik GOPR. Zawodowy Ratownik Górski Grupy Sudeckiej GOPR od 2007 roku . Lubi wgórach wszystko co płynie... Specjalista ratownictwa na rzekach górskich i ratownictwa powodziowego. Członek Rescue 3 Europe. Absolwent Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku na kierunku... Read More →


Saturday September 10, 2022 13:45 - 14:45 CEST
4. Scena Basecamp Setter