Loading…
Back To Schedule
Friday, September 9 • 14:30 - 15:30
Rower - single w aspekcie ratowniczym - warsztaty GOPR Sudety

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Rower w górach.
Specyfika, ekspansja i urazowość w Enduro okiem ratowników GOPR.
Rozmowy o najszybciej rozwijającej się formie kolarstwa w górach.
Na tych warsztatach dowiecie się co to jest Enduro i singletracki, czy wolno jeździć po szlakach turystycznych i czego spodziewać się za znakiem „GAP”.
Porozmawiamy też o tym jakie jest ryzyko śmierci na rowerze w górach, na jakich trasach najczęściej dochodzi do wypadków i czy warto dzwonić do GOPRu w razie urazu na dzikich ścieżkach rowerowych. Dowiecie się też co sprawiło, że w Beskidach co 3 wypadek w górach jest wypadkiem rowerowym i jak wpłynęło to na organizację pracy ratowników…
Na warsztaty zapraszamy zarówno nowicjuszy jak i starych wyjadaczy MTB. Popularność rowerów w górach rośnie w niespotykanym do tej pory tempie, co coraz mocniej odczuwamy jako ratownicy GOPR. Chcemy poznać też Wasz punkt widzenia, odczucia i doświadczenia. Może wspólnie wypracujemy jakieś nowe rozwiązania?
1 godzina , namiot Base Camp
Adam Tyszecki, GOPR Grupa Beskidzka.Adam Tyszecki
Ratownik zawodowy, instruktor GOPR, kierownik Sekcji Operacyjnej Bielsko-Biała Grupy Beskidzkiej GOPR. Specjalizuje się w tematyce wypadków rowerowych w górach. Mieszkając w pobliżu singletracków na co dzień obserwuje z bliska to zjawisko. W ramach zdobywania uprawnień instruktora ratownictwa górskiego pisał pracę dyplomową o taktyce działań ratowniczych na górskich ścieżkach rowerowych. Pasjonat gór, outdooru, skitouringu i żeglarstwa.

Goście
avatar for Adam Tyszecki

Adam Tyszecki

GOPR Grupa Beskidzka
Ratownik zawodowy, instruktor GOPR, kierownik Sekcji Operacyjnej Bielsko-Biała Grupy Beskidzkiej GOPR. Specjalizuje się w tematyce wypadków rowerowych w górach. Mieszkając w pobliżu singletracków na co dzień obserwuje z bliska to zjawisko. W ramach zdobywania uprawnień instruktora... Read More →


Friday September 9, 2022 14:30 - 15:30 CEST
4. Scena Basecamp Setter
  Warsztaty