Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 10 • 11:00 - 13:30
Z ratownikami do jaskini - warsztaty GOPR Sudety

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Z ratownikami do jaskini.
Środowisko jaskiniowe. Czy rzeczywiście jest tak nieprzyjazne człowiekowi?
 
Kiedy czytacie, słuchacie o tym co się dzieje w jaskiniach, czasem ciężko zrozumieć co grotołazi tam robią. Rodzi się pytanie: "Jak tam jest? Czy to skrajnie nieprzyjazne warunki.? A czy można sobie wyobrazić ratowanie w takich okolicznościach ?"
Jest okazja żeby to sprawdzić. Pójdziecie z nami do prawdziwej jaskini, zobaczycie ciemność, posłuchacie ciszy, posmakujecie wilgoci. Być może uda nam się pokazać, że choć nie jest to łatwe i oczywiste, to można się w jaskiniach zakochać. I zwiedzać je bezpiecznie. Dodatkowo poznacie  kawałek Sudetów z perspektywy terenowego auta. I posłuchacie trochę o ratownictwie. I tym w górach, jak i tym pod ich powierzchnią.
Zajęcia skierowane głównie do osób, które w jaskini nigdy nie były, ale nie boją się ciemności oraz ciasnych przestrzeni .  A także do tych którzy chcą sprawdzić, czy taternistwo jaskiniowe to sport dla nich.
Zapewniamy ubiór i sprzęt ochronny za wyjątkiem butów.


Prowadzący: Łukasz Pokorski, Sławomir Parzonka
Zajęcia w terenie, w dawnym kamieniołomie - Jaskinia na ścianie, przy użyciu prostych technik linowych. Zbiórka przy namiocie GOPR, skąd grupa wyruszy samochodami GOPR do celu - (max. 8 osób, obowiązują zapisy).
Ucztesnicy nie muszą mieć żadnego przygotowania w zakresie taternictwa jaskiniowego.

Łukasz Pokorski
Urodził się i mieszka w Sudetach Środkowych. Ojciec dwóch, ciekawych świata córek. Ratownik i Instruktor GOPR w Grupie Sudeckiej. Wspinacz, skialpinista, grotołaz, rowerzysta. Współtwórca jednego z największych systemów tras rowerowych Strefa MTB Sudety. Górę czasu wolnego przeznacza na tworzenie i utrzymywanie tras Strefa MTB Głuszyca. Orędownik idei "bikers for bikers".

Sławomir Parzonka
W górach ze świadomego wyboru. Starszy Ratownik GOPR Grupy Sudeckiej, ratownik Grupy Ratownictwa Jaskiniowego, taternik jaskiniowy, członek Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego. Skiturowiec, wspinacz. Uczestnik i kierownik sportowych i eksploracyjnych wypraw do jaskiń Słowenii, Chorwacji, Chin, Włoch, Francji, Ukrainy, Anglii, Irlandii, Austrii i przede wszystkim Turcji.

Zapisy: bit.ly/WycieczkiWyprawyFG

Goście
avatar for Sławomir Parzonka

Sławomir Parzonka

GOPR Grupa Sudecka
W górach ze świadomego wyboru. Starszy Ratownik GOPR Grupy Sudeckiej, ratownik Grupy Ratownictwa Jaskiniowego, taternik jaskiniowy, członek Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego. Skiturowiec, wspinacz.Uczestnik i kierownik sportowych i eksploracyjnych wypraw do jaski... Read More →
avatar for Łukasz Pokorski

Łukasz Pokorski

GOPR Grupa Sudecka
Łukasz PokorskiPasjonat gór i wszystkiego co z nimi związane. Urodzony i mieszkający w Sudetach, powyjazdach zawsze chętnie wraca w rodzinne góry . Ratownik oraz instruktor GOPR. Wspina się i uprawia skialpinizm, ale jak sam przyznaje największe wyzwanie to dwie córki i ich... Read More →Saturday September 10, 2022 11:00 - 13:30 CEST
Namiot GOPR