Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 10 • 11:00 - 12:30
Nawigacja w górach - warsztaty GOPR Sudety

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Praktyczne wykorzystanie systemów nawigacji satelitarnej w ratownictwie górskim i nie tylko
Wprowadzenie do tematu poszukiwań osób zaginionych

Czas na praktykę. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu wspólnie wybierzemy się w teren, zabierając nasze GPS-y. Po krótkim wprowadzeniu w teorię poszukiwań przeprowadzimy mini akcję poszukiwawczą, w ramach której uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie odszukać ukryte przez nas obiekty. Będziemy działać w małych 3-4 osobowych grupach pod opieką ratowników, dbających o bezpieczeństwo oraz wsparcie techniczne w obsłudze urządzeń. Sukces poszukiwań będzie jednak leżał w rękach uczestników działań.
Zajęcia w terenie, praktyczn :1,5 godziny, zbiórka parking ul.Leśna, powyżej hotelu Trojan (wejście niebieskiego szlaku turystycznego do lasu) przy samochodzie GOPR + zajęcia w terenie. Własne GPS-y nie są wymagane.
Obowiązują zapisy (max. 15 osób).

Prowadzący: Radek Sobczyk, Łukasz Felcenloben.


Radek Sobczyk
Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Geodeta i kartograf. Pasjonat wspinaczki, narciarstwa alpejskiego, skialpinizmu i biegów górskich. Od 21 lat ratownik GOPR w Grupie Sudeckiej. Starszy Instruktor Ratownictwa Górskiego. Przeszedł kilkadziesiąt dróg wspinaczkowych w Tatrach. Doświadczenie zbierał podczas górskich wyjazdów głównie w Alpy, zarówno latem, jak i zimą wchodząc m.in. na kilkanaście szczytów powyżej 4000 m.

Łukasz Felcenloben
36 lat, od dziecka związany z górami, w których spędza znaczną część swojego życia. W okresie studenckim działacz Studenckiego Klubu Politechniki Wrocławskiej, gdzie organizował szereg wyjazdów trekkingowych w Karpaty Wschodnie oraz organizator sudeckich rajdów turystycznych mających na celu popularyzowanie turystyki wśród społeczności akademickiej.<br>Starszy Ratownik GOPR Grupy Sudeckiej. Obecnie członek Zarządu Głównego GOPR. W działalności ratowniczej interesuje się zagadnieniem związanymi z prowadzeniem akcji poszukiwawczych i wykorzystaniem technologii GPS.<br>Zawodowo inżynier powiązany z sektorem transportu publicznego.

Zapisy: bit.ly/WycieczkiWyprawyFG

Goście
avatar for Łukasz Felcenloben

Łukasz Felcenloben

GOPR Grupa Sudecka
38 lat, od dziecka związany z górami, w których spędza znaczną cześć swojego życia. W okresie studenckim działacz Studenckiego Klubu Politechniki Wrocławskiej, gdzie organizował szereg wyjazdów trekkingowych w Karpaty Wschodnie oraz organizator sudeckich rajdów turystycznych... Read More →
avatar for Radosław Sobczyk

Radosław Sobczyk

GOPR Grupa Sudecka
Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Geodeta i kartograf. Pasjonat wspinaczki, narciarstwa alpejskiego, skialpinizmu i biegów górskich. Od 23 lat ratownik GOPR w Grupie Sudeckiej. Starszy Instruktor Ratownictwa Górskiego. Przeszed... Read More →Saturday September 10, 2022 11:00 - 12:30 CEST
parking koło Hotelu Trojan