Loading…
Back To Schedule
Sunday, September 11 • 11:00 - 11:50
KORONA EUROPY. Niezapomniana górska przygoda - wolna scena: "Zgłoś swój pomysł na festiwal"

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Zdobycie Korony Europy nie jest przedsięwzięciem łatwym, ale dla podejmujących wyzwanie staje się niesamowitą przygodą, która pozwala dostrzec, jak różnorodny i interesujący, nie tylko pod względem geograficznym, ale także kulturalnym, jest kontynent, który zamieszkujemy.
Cały projekt zakłada zdobycie 46 szczytów z 47 krajach Europy wg granicy jaką ustanowiła Międzynarodowa Unia Geograficzna. Jako to granica? Jakie kraje?
O niektórych swoich wyprawach w ramach projektu „Korona Europy Łukasz dla Miasta Knurów" opowie Łukasz, który ma za sobą już 39 szczytów z całego projektu.

Łukasz Kornatka - przewodnik beskidzki, pilot wycieczek, alpinista, podróżnik. Wydawca autorskich projektów górskich. Powołał do życia cztery programy górskie, m.in. „Bieszczadzkie Tysięczniki", „Krzyż na górskim szlaku". W projektach tych uczestniczy niemalże 3000 ludzi.
Wspina się, prowadzi wycieczki, przeprowadza prelekcje tematyczne w szkołach wśród młodzieży, wędruje szlakami, jak również poza nimi. Najwięcej przebywa w Tatrach, ponieważ od nich zaczęła się jego górska pasja. W sumie wszystko, co związane z górami, stanowi jego żywioł. Wspólnie z rodziną wędruje po górskich szlakach, szczególnie upodobali sobie szlaki długodystansowe. Razem zdobyli Koronę Gór Polski oraz Diadem Polskich Gór.
W 2020 roku za osiągnięcia w turystyce, szczególnie w tej górskie, w Plebiscycie Sportowym Dziennika Zachodniego został uznany za Sportowca Dekady, a w tym roku zdobył nagrodę specjalną na Gali Sportu i Kultury w Knurowie za wyprawy wysokogórskie i promocje Miasta Knurów.

Goście
avatar for Łukasz Kornatka

Łukasz Kornatka

Łukasz Kornatka - przewodnik beskidzki, pilot wycieczek, alpinista, podróżnik. Wydawca autorskich projektów górskich. Powołał do życia cztery programy górskie, m.in. „Bieszczadzkie Tysięczniki", „Krzyż na górskim szlaku". W projektach tych uczestniczy niemalże 3000... Read More →Sunday September 11, 2022 11:00 - 11:50 CEST
4. Scena Basecamp Setter
  prezentacja
  • BEZPŁATNE TAK