Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 10 • 08:00 - 15:00
Wyprawa rowerowa i warsztaty w terenie z ADAMEM BIELECKIM

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Trasa: Lądek Zdrój - Schronisko Paprsek (Czechy) - Przełecz Dział - Stronie Śląskie - Lądek Zdrój
Godzina zbiórki - 07:45
Miejsce zbiórki: Zdrój Wojciech - pomnik A. Zawady
Link do lokalizacji: https://maps.app.goo.gl/HC6t6oxBTKiohFjCA
Długość trasy: 55 km
Planowany czas wycieczki - 6 h (z postojami i obiadem w schronisku może być więcej)
Trasa dla rowerów tradycyjnych
Zapisy na wyprawę i warsztaty z Adamem Bieleckim: bit.ly/WycieczkiWyprawyFG 
(max. 25 osób)

Zaproszenie od Adama Bieleckiego:

Chodźmy na rower! Zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek na wspólną wycieczkę rowerową po drogach i bezdrożach pogranicza polsko-czeskiego. Będę jechał na gravelu, ale w myśl zasady, że to „człowiek jedzie a nie rower" zapraszam Cię z tym sprzętem na którym na co dzień jeździsz w średnio trudnym terenie. Świetnie sprawdzą się rowery MTB ale i crossy/treki dadzą radę. Start w sobotę o 8 rano. Do przejechania mamy 55 km co pewnie zajmie nam około 6h. 


Trasa o długości 55 kilometrów, wytyczona została po singletrackach, szutrowych oraz asfaltowych drogach rowerowych w Górach Złotych oraz Bialskich po pograniczu polsko - czeskim. Docelowym miejscem jest czeskie schronisko Paprsek, w którym można zjeść pyszny obiad (polecamy knedliki z jagodami, podobno najlepszymi w Republice Czeskiej) za który można zapłacić kartą, w złotówkach oraz w koronach.
Początek trasy przebiega lądeckim singletrackiem Pętla Zdrój, następnie drogami leśnymi do niebieskiego szlaku turystycznego, którym zjedziemy do wsi Stary Gierałtów. Dalej bocznymi asfaltami wzdłuż Doliny Białej Lądeckiej przez Nowy Gierałtów do Bielic. Od Bielic rozpoczyna się stromy podjazd Doliną Białej Lądeckiej, przez Biały Spław do granicy z Czechami, skąd 1,5 kilometrowym zjazdem leśnymi drogami dotrzemy do czeskiego schroniska Paprsek. Powrót został poprowadzony przez tzn. Wielki Schengen, zimą jest to jedna z najpopularniejszych tras biegowych w Górach Bialskich, do Duktu nad Spławami, który doprowadzi nas do Przełęczy Suchej (1002 mnpm). Dalsza trasa to głównie zjazdy po drogach szutrowych i asfaltowych, poprowadzona została przez Wielkie Rozdroze, Przełęcz Dział, Młynowiec do Stronia Śląskiego, skąd już ścieżką asfaltową wzdłuż drogi Stronie - Lądek dotrzemy do miejsca startu naszej wycieczki czyli Zdroju Wojciech. Czas przejazdu około 6 godzin.
Podczas wycieczki Adam Bielecki dzielił będzie się swoim rowerowym doświadczeniem, patentami, odpowiadał będzie na Wasze pytania i udzielał rowerowych wskazówek.
Koordynator wycieczek: Przemek Łukaszewski ‭+48 530 011 399‬
Kontakt do przewodnika w dniu wycieczki Paweł tel. +48 602 451 697

Goście
avatar for Adam Bielecki

Adam Bielecki

Od dziecka chciałem zostać alpinistą i tak w wieku 13 lat zacząłem wspinać się w skałkach, w wieku 15 lat zaliczyłem pierwszy samodzielny sezon tatrzański a już rok później pojechałem pierwszy raz w Alpy, gdzie zdobyłem trzy czterotysięczniki: Dufourspitze, Matterhorn... Read More →Saturday September 10, 2022 08:00 - 15:00 CEST
Góry Złote
  wyprawy rowerowe