Loading…
Back To Schedule
Saturday, September 10 • 12:00 - 12:50
DOLOMITY NA FERRATACH (rejon Gruppo di Sesto)

Sign up or log in to save this to your schedule, view media, leave feedback and see who's attending!

Feedback form is now closed.
Katarzyna i Lech Dutkiewiczowie wydali już drugi (część I została nagrodzona w Konkursie Książka Górska Roku 2021) bogato ilustrowany przewodnik po ferratach w Dolomitach:

DOLOMITY NA FERRATACH cz. 2.
To książka z opisem 20 tras ferrat w Gruppo di Sesto w Dolomitach, na której oparta będzie prezentacja połączona z warsztatem.

Część 2 obejmuje ferraty:
  1.     Dolomity  SESTO WSCHÓD, a tam wszystkie ferraty wokół: Croda Rossa di Sesto i Monte Popera.
  2. Dolomity SESTO ZACHÓD ze słynnym Monte Paterno, Tre Cime, Torre Toblin oraz ferraty w grupie Cadini di Misurina.
  3. Dodatkowo ferraty w  Valle Aurina – Parco Naturale Vedrette di Ries.
  4. Alpy Karnickie – ferrata Adventure Climb Varmost.

Od autorów:
Podczas spotkania opowiemy o tym zachwycającym obszarze Dolomitów, jego historii, legendarnych miejscach, ludziach, legendach, ciekawostkach. Podpowiemy dokąd pojechać, jak zaplanować wyjazd, które ferraty wybrać, gdzie nocować. Na koniec, zainteresowanym osobom, pokażemy jaki sprzęt trzeba zabrać na via ferraty, jak zakłada się i jak korzysta z uprzęży i lonży na via ferraty.

Przewodnik bierze udział w Konkursie na Książkę Górską Roku 2022, którego rozstrzygnięcie podczas GALI LITERATURY I KULTURY GÓRSKIEJ w piątek, 9 września, podczas Festiwalu Literatury Górskiej i Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju.

W przygotowaniu kolejna, 3 część przewodnika DOLOMITY NA FERRATACH – Gruppo di Brenta.

                                     

Goście
avatar for Lech Dutkiewicz

Lech Dutkiewicz

Współautor przewodników DOLOMITY NA FERRATACH. Od urodzenia mieszka w Trójmieście, gdzie ukończył Politechnikę Gdańską i pracuje zawodowo. Bliskość morza sprawiła, że pierwszą pasją był windsurfing i żeglarstwo. Jednak ostatecznie wygrały góry i dziecięca ch... Read More →
avatar for Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

Współautorka przewodników DOLOMITY NA FERRATACH. Od urodzenia mieszka w Trójmieście, gdzie ukończyła Politechnikę Gdańską. Od dwudziestu lat zachwycona Dolomitami zjeździła je na nartach, przeszła pieszo, wspinając się i przemierzając na ferratach. Gdy kilka lat temu... Read More →Saturday September 10, 2022 12:00 - 12:50 CEST
3. Kinoteatr Dolomite